spot_img
spot_img
spot_img
15.7 C
İstanbul
Salı, Mayıs 21, 2024
spot_img

İkinci Ele Talep Seçim Sebebiyle Yüzde Yüzün Üzerinde Arttı

Konuyla ilgili önemli değerlendirmeler yapan Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, “Seçim sonrasında araç fiyatlarının yükseleceği öngörüsü tüketicinin genelinde hâkim olduğundan şu an panik alım-satımlar üst seviyede, aracı olanlar farklı bir araç almak için acil satıyor, aracı olmayanlar fiyat artışı endişesiyle araç satın alıyor. Şu an talep olağanüstü artmış durumda. Sıfır araç tarafında ise çoğu markanın tedariki seçim sonrasına bıraktığı bilgisini alıyoruz. Araç bulunurluğu sıfır tarafında halen bir sorun teşkil ettiği ve daha ulaşılabilir olduğu için ikinci el araçlar gözde durumda; yatırım amacıyla alım satım yapanlar çoğunlukta, ancak otomobile ihtiyacınız varsa mutlaka bugünlerde satın alın. Bu talep fiyat artışını da tetikleyecek.” dedi.
 
Kurdaki ileri yönlü hareketler ve sıfır kilometre araç tedarikindeki problemler, ikinci el araçlara olan talebi artırmaya devam ediyor. Seçimin ardından araç fiyatlarının artacağı öngörüsü, sektör temsilcileri tarafından paylaşılırken tüketici nezdinde otomobil talebi son bir haftada yüzde yüzün üzerinde artış gösterdi. Oto ekspertiz tarafında sirkülasyonun bir haftalık süreçte iki katından fazla arttığına dikkat çeken Pilot Garage Genel Koordinatörü Cihan Emre, panik alım-satımın tüketici tarafında yoğun şekilde gözlendiğini söyledi.
 
Yatırım amacıyla alım-satım yapanlar çoğunlukta, araca ihtiyacı olan mutlaka alsın
 
Talebin olağanüstü seviyede arttığını ifade eden Emre, “Fiyatların seçim sonrası yükseleceği öngörüsü tüketici genelinde hâkim olduğundan şu an panik alım-satımlar üst seviyede. Bir aracı olan farklı bir araç almak için satıyor, olmayan fiyat artışı endişesiyle alıyor. Sıfır araç tarafında çoğu markanın tedariki seçim sonrasına bıraktığı bilgisini alıyoruz. Daha ulaşılabilir olduğu için ikinci el gözde durumda. Şu an ikinci el araç piyasasında alım-satım yapanlar çoğunlukta, ancak otomobile ihtiyacınız varsa mutlaka bugünlerde satın alın. Bu talep fiyat artışlarını da tetikleyecek.” açıklamasını yaptı.

Diğer Yazılar

Son Yazılar