spot_img
spot_img
spot_img
17.5 C
İstanbul
Pazartesi, Mayıs 27, 2024
spot_img

Hayvancılık Yapacaklara Müjde!

Desteklenen illere %50 hibe desteği!
TKDK’ nin desteklediği 42 ilde başvurusu onaylanan çiftçiler hayvancılık yapmak için bu desteği kullanabilecek. Özellikle, yeni hayvan alımlarında veya mevcut var olan hayvanlarıyla et & süt tesisi kurmak isteyen yatırımcılara %50 oranında geri ödemesiz destek sağlanacak.

Hangi illeri kapsıyor?
Söz konusu hibelerden yararlanmanın en önemli şartı ise desteklenen iller içerisinde yatırım yapmak. IPARD  programı kapsamında devlet, hibe ve teşvik imkânlarını sunmak için bir harita hazırlanmıştır. Hazırlanan haritada 42 il ve bu illere bağlı ilçelerin / köylerin sınırları çizilmiştir. Bu sınırlar dâhilinde yatırımını yapan ve projesini hazırlayan vatandaşlar desteklenecektir.

Türkiye’de hayvancılık yapmak isteyenlere destek sağlanan 42 il:
Diyarbakır, Balıkesir, Çorum, Amasya, Afyon, Erzurum, Isparta, Kahramanmaraş, Hatay, Konya, Kars, Malatya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Tokat, Sivas, Trabzon, Yozgat, Van, Aksaray, Ağrı, Ankara, Aydın, Burdur, Ardahan, Çanakkale, Çankırı, Bursa, Elazığ, Erzincan, Denizli, Karaman, Kastamonu, Giresun, Manisa, Kütahya, Mardin, Muş, Nevşehir, Mersin, Uşak, Doğu Anadolu’daki, Ege Bölgesi’ndeki iller ve bu illere bağlı ilçe ve köylerde yaşayanlar hayvancılık desteklerinden yararlanabilecektir.

Diğer Yazılar

Son Yazılar