spot_img
spot_img
spot_img
14.3 C
İstanbul
Cuma, Mayıs 24, 2024
spot_img

E-Fatura ve E-Arşivde Propars.net Ayrıcalığı

E-faturaya geçmek sanıldığı kadar zor değil, üstelik çok hesaplı ve uzun vadede ciddi verimlilik de sağlıyor. Gerçek veya tüzel bir kişilik olduğu takdirde e-Faturaya hemen geçilebilir. Hem de bilgisayarın başından hiç kalkmadan.
öncelikle e-Fatura kullanmak için mali mühre ihtiyaç var: Bu nedenle ilk iş Gelir İdaresi Başkanlığı’ndan mali mühür almak. Böylelikle e-Faturaya geçmek isteği GİB’e bildirilmiş oluyor. Bir kaç gün içinde gönderilen mali mühür  ile artık e-Fatura kullanma yetkisine sahip olunabiliyor. Sonrasında Propars’a yapılan  bir başvuru ile bir kaç saat içinde kurulum yapılır, aynı gün içinde e-fatura kullanmaya başlanabilir.
E-fatura şu anda belli bir ciro üzerindeki firmalar için zorunlu.  Ancak devlet yakın zamanda tüm firmaların e-faturaya geçmesini isteyecek. Zaten e-faturanın kullanım kolaylığı, avantajları ve maddi kazançları düşünüldüğünde geçmemek için bir neden görünmüyor.
E-fatura ile faturaları tek bir tuşla kesip, müşteriye gönderiyorsunuz. Ayda 100 fatura kesiyor olsanız, minimum 400 lira da kargo + kağıt + personel maliyeti ödüyorsunuz demektir.
Faturadan da kar edilir mi demeyin. Edilir. E-fatura ile kağıt masrafı, matbaa derdi, kargo gönderimi sorunu kalmıyor. 
                – Fatura yolsa kaybolmuş?
                – Faturanız elimize ulaşmadı efendim?
                – Faturanın üstüne su döküldü, okunmuyor patron?
Hayır… Bunların hiç biri ile uğraşmıyorsunuz.
propars.net E-Fatura’yı tercih ederek faturalarınızı arşivleme derdinden de kurtulursunuz. Propars 10 yıl boyunca ücretsiz olarak saklıyor.

Diğer Yazılar

Son Yazılar