İş Bankası iklim değişikliğine dikkat çekmek

Türkiye İş Bankası iştirakleri ile birlikte, Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde tüm dünyada küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen Dünya Saati kampanyasına bu yıl da destek verdi.

Haberler Hit: 1341 / Yorum: 0 / 28 Mart 2018 14:27
İş Bankası iklim değişikliğine dikkat çekmek
-A +A

 İlk kez Mart 2007’de Avustralya Doğal Hayatı Koruma Vakfı önderliğinde Sydney kentinde başlatılan ve 2008 yılında küresel bir harekete dönüşen Dünya Saati (Earth Hour) kampanyası, bu yıl “Biyolojik Çeşitlilik ve Dünyaya Bağlan” temasıyla gerçekleştirildi.

 

Çevreyi korumaya yönelik projeleri ve çevreci uygulamalarıyla bilinen İş Bankası, kampanya çerçevesinde 24 Mart, Cumartesi akşamı 20.30 – 21.30 saatleri arasında genel müdürlüğünün bulunduğu İş Kuleleri ve yurtdışı teşkilatı da dâhil olmak üzere tüm binalarında -güvenlik için zorunlu alanlar hariç- tüm ışıklarını bir saat süreyle kararttı.

 

Dünya çapında milyonlarca insanın destek verdiği ve ışıkların bir saatliğine kapatılmasıyla gerçekleştirilen kampanya ile dünyanın karşı karşıya olduğu iklim değişikliği, su kaynaklarının tükenmesi, biyolojik çeşitliliğin kaybı gibi konularda farkındalık yaratılması amaçlanıyor. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları