Hazine ve Maliye Bakan yardımcıları değişti

Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kuruluna ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yer aldı.

Haberler Hit: 335 / Yorum: 0 / 16 Aralık 2021 13:52
-A +A

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan kararlara göre, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcıları Şakir Ercan Gül ve Mehmet Hamdi Yıldırım, görevden alınarak yerlerine Mahmut Gürcan ile Yunus Elitaş atandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya da görevlerinden alındı.

BDDK'da iki bürokrat değişti

Öte yandan Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nda (BDDK) üst düzey atamalar yapıldı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda iki bürokrat görevden alındı.

Cumhurbaşkanlığı'nın Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan atama kararına göre, BDDK İkinci Başkanlığı'na Yakup Asarkaya, BDDK üyeliklerine de Mustafa Balcı ve Olcay Turan atandı.

 

 

Karar uyarınca, Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Finansmanı Genel Müdürü Abdullah Bayazıt ile Ekonomik Programlar ve Araştırmalar Genel Müdürü Ahmet Yalçın Yalçınkaya görevden alındı

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları